MAS

13Lis 2016

Předseda Programového výboru si dovoluje pozvat všechny členy MAS Boleslavsko na jednání valné hromady, které se bude konat dne 24.11.2016 v 16,00 hodin v Bakově nad Jizerou, Mírové náměstí 10.

05Lis 2015

Projednání rozpracované SCLLD a vytvoření tematických skupin, diskuse s externím konzultantem, jednotlivé zájmové skupiny mají za úkol projednat svoje téma v termínu do 25.11.2015, současně proběhla valná hromada MAS Boleslavsko

05Lis 2015

Tematické skupiny vytvořené na jednání dne 5.11.2015 jednali o prioritách a potřebách území. Vedoucí jednotlivých skupin barevně rozlišili priority dle počtu hlasů jednotlivých členů skupiny. Výsledky jednání tematických skupin byly předány ke zpracování externímu konzultantovi, který na základě priorit dopracoval návrh SWOT analýzy.

Přehled tematických skupin a jejich členové:

TPS A:
Tematická skupina A pracovala per rollam, v zápise barevně rozlišené priority v závislosti na počtu hlasů jednotlivých členů tematické pracovní skupiny

TPS B:
Tematická skupina B pracovala per rollam,

30Říj 2015

říjen 2015 (19.-30.10.) – Dotazníkové šetření č. 2 – elektronický dotazník zaslán e-mailem všem zástupcům měst a obcí, podnikatelským subjektům, zemědělcům a zájmovým organizacím (odesláno z e-mailu MAS)

07Kvě 2015

Definování zájmových skupin a jejich členů, schválení orgánů MAS prezenční listina

08Dub 2014

Informace o záměru založení místní akční skupiny v regionu Mladé Boleslavi, vysvětlení podstaty a zjišťování zájmu členství v MAS i potřeb jednotlivých obcí

Předmětem činnosti místní akční skupiny je zejména vytvoření partnerství mezi soukromým a veřejným sektorem, které působí na vymezeném subregionálním území, pro něž navrhuje a provádí Strategii komunitně vedeného místního rozvoje (SCLLD), podpora a organizace aktivit pro rozvoj regionu Boleslavsko a jeho občanů, prezentace regionu.

MAS Boleslavsko sdružuje obce, občanská sdružení, hospodářské a podnikatelské subjekty, školy, odborné instituce, příspěvkové organizace a další právnické a fyzické osoby na základě uzavření partnerské smlouvy. Tyto subjekty jsou partnery MAS a spojuje je zájem o rozvoj regionu Mladoboleslavska.

MAS se mimojiné zabývá zprostředkováním grantů a dotací pro fyzické i právnické osoby působící na území, které MAS obsluhuje. MAS zveřejňuje výzvy pro místní žadatele o dotace, zajišťuje konzultace, poradenskou činnost, administrativu, hodnocení a výběr projektů k financování. Kromě toho se aktivně zapojuje do dění v regionu různými informačními akcemi buď jako pořadatel nebo jako partner.

Zastoupení veřejného sektoru v MAS nesmí být vyšší než 49 %. Výhodou MAS je, že pracuje „zdola“, tedy, že iniciativa při rozvoji regionu vychází od jeho obyvatel. Podpořené projekty většinou vybírají místní autority a lidé, kteří dobře znají potřeby daného území. MAS tedy umožňuje, aby o rozvoji regionu, v němž žijí, rozhodovali jeho obyvatelé a nikoliv centrální úřady.