O regionu

Mladoboleslavsko, tedy nejbližší okolí Mladé Boleslavi, je krajem, který bývá vedle Mladé Boleslavi, významného průmyslového města, často přehlížen. Návštěvníci tohoto regionu, vzdáleného od hlavního města Prahy necelých 30 minut jízdy po rychlostní komunikaci R10, velmi často zamíří právě do Mladé Boleslavi a jeho ŠKODA muzea nebo Muzea letectví, nebo pokračují o kousek dále do Českého ráje, na hrad Bezděz nebo navštíví Mirakulum, kde si užijí zejména děti.

Seznámíme Vás s krajem mladoboleslavska, abyste na svých cestách mohli okusit nejen něco z všeobecně známých turistických destinací, ale poznali i další turisticky zajímavá místa. A podíváme se také hned za hranice našeho kraje, protože máme naše sousedy rádi.

Nechceme Vás zahltit informacemi, proto jsme pro Vás připravili přehled nejdůležitějších a nejzajímavějších míst našeho regionu. Zmíníme se nejen o městech a obcích, ale poznáme něco z historie, něco z přírody a něco z toho, co na svých cestách vždy rádi navštívíme také – dobré cukrárny a restaurace, atrakce pro děti i dospělé.