Nepřevázka

neprevazkaTato malebná obec, v blízkosti Mladé Boleslavi, nabízí atraktivní prostředí, které je dobrým jak cílovým, tak i startovním bodem Vašeho výletu pěšky i na kole. Z Nepřevázky můžete dojít lesní cestou na Chloumek a zastavit se u hájovny, kde má pamětní desku Bedřich Smetana. Pod hájovnou se prodírá na zemský povrch pramen pitné vody, který tvoří studánku, kde se můžete osvěžit a pokračovat dál k Švédským šancím. Dále můžete pokračovat dle libosti po turistických trasách do Mladé Boleslavi, na Dobrovicko nebo zpět do Nepřevázky.

V obci se nachází vodní nádrž s možností koupání v letních měsících, fotbalové a dětské hřiště nebo tenisové kurty, restaurace a dvě hospody. Obce nabízí několik zájmových spolků, jako jsou hasiči, baráčníci nebo Soptíci – skautský oddíl.

Hotel na statku

V areálu „na statku“ jistě využijete každou volnou chvíli k něčemu smysluplnému. Ať  budete svůj čas užívat hraním tenisu, bowlingu či kulečníku nebo k relaxaci využijete saunu v hotelu, kde se můžete ubytovat, strávíte tyto chvíle s někým pro Vás významným a příjemné chvíle můžete završit například příjemnou večeří v restauraci.

Zajímavosti v okolí

zooZOO Chleby

Zoologická zahrada Chleby je první porevoluční nestátní zoologickou zahradou a byla založena v roce 1997. Můžete si zde prohlédnout expozici betonových soch již vyhubených zvířat, např. delfínovce čínského, pišťuchy středozemní nebo tučňáka patagonského a mnoho dalších. Zoo Chleby se může chlubit několika provoodchovy ohrožených zvířat, např. arguse okatého nebo bažanta pavího. Areál zoologické zahrady se stále vyvíjí a v nedávné době bylo vybudováno pro děti velké hřiště, kde strávíte jistě mnoho krásných a nezapomenutelných chvil.

Podrobnosti o otevírací době a vstupném naleznete na:
http://www.zoochleby.cz/otviraci-doba-a-ceny-381/

Park Mirakulum

Park v obci Milovice nabízí 10 hektarů originální zábavy a volnočasových aktivit s množstvím nápaditých herních prvků. Na návštěvníky v parku čekají obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky, úzkokolejná železnice a v neposlední řadě kontaktní zoo a lesní hřiště. V parku si můžete pronajmout vyhraněný prostor a uspořádat si tam rodinnou oslavu nebo třeba grilování. Letošní třešničkou na dortu bylo zprovoznění vodního světa – unikátní venkovní komplex se systémem potoků, potůčků a koryt. Jeho základem je vodopád, který napájí jezírko. Děti mohou určovat a měnit směr toku vody. Jsou zde stavidla, čerpadla, mlýnky.

Rodičům se doporučuje vzít dětem s sebou náhradní oblečení. Po návštěvě parku většinou nejsou čisté natolik, aby nezašpinily potahy na sedadlech při jízdě domů. Bude se Vám také hodit vlastní čelovka nebo baterka, pro prozkoumání podzemních chodeb.

TIP: Areál parku Miraculum je pokryt wifi signálem, takže zde můžete spojit svůj pracovní den se zábavným dnem pro své ratolesti.

Botanicus

„Jsme česká firma, výjimečným způsobem propojující tradiční cyklus pěstitel – výrobce – prodejce. Zabýváme se výrobou přírodní kosmetiky, pěstováním rostlin, bylin, ovoce a zeleniny ve vlastních ekologických zahradách.“

To se dočtete na stránkách firmy Botanicus, která sídlí nedaleko Lysé nad Labem. Firma zajišťuje vysokou kvalitu dodávaných produktů tím, že spojuje výše zmiňované principy. Jedním z projektů firmy Botanicus je Centrum řemesel s přilehlými bylinnými zahradami. Cílem jeho stavby bylo vytvoření atmosféry a dobové kulisy pro jednotlivá řemesla a při jeho stavbě bylo maximálně využito místních recyklovatelných materiálů – hlavně dřeva a kamene. Nalezneme zde např. rýžoviště zlata, hrnčířskou, drátenickou a loutkařskou dílnu, mincovnu, kovárnu, výrobu papíru, mýdla nebo svíček a mnoho dalšího.

Související odkazy

Obec Nepřevázka – www.obecneprevazka.cz
Hotel na statku – http://hotel.heso.cz
ZOO Chleby – http://www.zoochleby.cz
Park Miraculum – http://www.mirakulum.cz
Botanicus – www.botanicus.cz